GÜMRÜK PROGRAM
İLETİŞİM

Tareks başvuru

AGİ de web üzerinden tareks başvurusu yapma ve sonuçlanan başvuru bilgilerini web üzerinden alma özellikleri bulunmaktadır.

12 standardizasyon tebliği kapsamında doldurulması gereken bilgiler AGİ aracılığı ile sunulmaktadır.Bu bilgileri AGİ de doğrudan yazarak veya XML ve excel dosyalarından veri alarak doldurabilme imkanı bulunmaktadır.Ayrıca Evrim veritabanından da veri alabilme imkanı bulunmaktadır.

Bilgiler doldurulduktan sonra AGİ tarafından mesaj gösterilmediği sürece web üzerinde bilgi girişi program tarafından yapılabilmektedir.( E-imza ile girişte şifre kullanıcı tarafından girilmelidir. )

Başvuru başladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçilemediğinde kullanıcıya ne yapması gerektiğine dair uyarı mesajları gösterilme durumu olabilmektedir.Bazı durumlarda da işlemi baştan yapma gerekebilmektedir.

AGİ ile ayrıca

exceller oluşturma imkanı bulunmaktadır.

AGİ ile tareks başvurusu hazırlanmasına ilişkin bir video aşağıda sunulmuştur.

AGİ yi 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilme imkanı vardır.Bu sayede AGİ ile yapılabilecekleri test imkanı sağlanmıştır.

Bir gümrük müşavirlik firmasına katkısının çok olacağını düşündüğümüz AGİ yi yüklemek için tıklayınız.

Programı yüklemek için sayfayı CHROME ile açmalısınız.
setup.exe programı çalıştırıldıktan sonra "Windows kişisel bilgisayarınızı korudu." şeklinde uyarı çıkarsa yüklemeye devam etmek için Ek bilgiyi tıklamanız gereklidir.
Program çalıştıktan sonra lisans uyarısı verecektir. info@gumrukprogram.com email adresine bu uyarıyı gördüğünüz yaklaşık tarih ve zamanı email atabilirseniz size programı denemeniz için 30 günlük lisans verilecektir.
30 günlük ücretsiz kullanım hakkı bir gümrük şirketine bir defa verileceğinden gönderilecek olan emailin uzantısı gümrükleme şirketinin web adresi olmalıdır.Gmail veya hotmail gibi emaillerle gelen talepler için ücretsiz 30 günlük lisans verilmeyecektir.